Jump to Navigation


Strategie walki - Obrona

Miejmy odwagę zawsze stanąć w obronie Chrystusa, wiary, pokory, sprawiedlwości

Tyś najpiękniejszy z synów ludzkich, wdzięk rozlał się na twoich wargach: przeto pobłogosławił tobie Bóg na wieki. Bohaterze, przypasz do biodra swój miecz, swą chlubę i ozdobę! Szczęśliwie wstąp na rydwan w obronie wiary, pokory i sprawiedliwości, a prawica twoja niech ci wskaże wielkie czyny! Strzały twoje są ostre - ludy poddają się tobie - trafiają w serce wrogów króla. Tron Twój, o Boże, trwa wiecznie, berło Twego królestwa - berło sprawiedliwe. Miłujesz sprawiedliwość, wstrętna ci nieprawość, dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie olejkiem radości hojniej niż równych ci losem;wszystkie twoje szaty pachną mirrą, aloesem; płynący z pałaców z kości słoniowej dźwięk lutni raduje ciebie." (Ps 45,4-8)

40 i 30 na 70 "Bohater"

 

Jeśli bronimy spraw Boga to on sam staje w naszej obronie

"A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?" (Łk 18,7-8)

"Ale podnieś się i stań na nogi, bo ukazałem się tobie po to, aby ustanowić cię sługą i świadkiem tego, co zobaczyłeś, i tego, co ci objawię. Obronię cię przed ludem i przed poganami, do których cię posyłam," (Dz 26,16-17)

Ref:
Ktoś kochał Cię gdy jeszcze Cię nie było
Ktoś dobrze wie co znaczy słowo Miłość
Ktoś kocha Cię
Od zawsze i bez końca
Twój Obrońca.

1.Tyle razy Ci nie wyszło
Już tyle razy upadałeś
Jesteś nikim ciągle słyszysz to..
Nie słuchaj go..
Nie słuchaj go!

2.Setki upadków i nawróceń
W tym właśnie jest Miłości sens
Niewiele trzeba aby skoczył..
Do swego taty który w niebie jest.

Testimonium "Obrońca"

 

Brońmy się modlitwą

 "Spiesznie bowiem wystąpił w obronie Mąż Nienaganny, niosąc broń swojej posługi: modlitwę i przebłagalną ofiarę kadzielną. Stawił czoło gniewowi, położył kres klęsce, okazawszy, że Twoim jest sługą. Przezwyciężył on gniew nie siłą ciała, nie mocą oręża, lecz słowem pokonał Karzącego, przypominając dane ojcom obietnice i przymierza." (Mdr 18,21-22)

Brońmy się dowodami

"Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa. Słusznie przecież mogę tak o was myśleć, bo noszę was wszystkich w sercu jako tych, którzy mają udział w mojej łasce: zarówno w moich kajdanach, jak i w obronie Ewangelii za pomocą dowodów." (Flp 1,6-7)

Brońmy się słowem

"Postanówcie sobie w sercu nie obmyślać naprzód swej obrony. Ja bowiem dam wam wymowę i mądrość, której żaden z waszych prześladowców nie będzie się mógł oprzeć ani się sprzeciwić." (Łk 21,14-15)by Dr. Radut.