Jump to Navigation


Apostolat Maryjny

Czasopisma: 
Grupa docelowa: 
wszyscy
Zasięg: 
Świat

Apostolat Maryjny powstał w Polsce z okazji 150 rocznicy objawień Najświętszej Maryi Panny św. Katarzynie Labouré. Jest to święta przez którą Matka Boża przekazała znany na całym świecie Cudowny Medalik stąd też Apostolat Maryjny występuje również pod nazwą Stowarzyszenie Cudownego Medalika.

„Św. Katarzyna kontynuowała przesłanie powierzone rodzinie św. Wincentego a Paulo, którego celem jest troska o ubogich tego świata. Ubogimi tego świata są ci, którzy nie mają pracy, gdzie mieszkać, co jeść, którzy są prześladowani, doświadczają różnych niesprawiedliwości, ale w większym stopniu są nimi ci, którzy odeszli od Boga. Ci utracili dosłownie wszystko.

(..) Przesłanie to odciśnięte na Cudownym Medaliku jest stale głoszone przez Siostry Miłosierdzia i Księży Misjonarzy oraz przez stowarzyszenia powiązane z obydwoma zgromadzeniami, tj. przez Stowarzyszenie Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, Konferencję Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo, Apostolat Maryjny – Stowarzyszenie Cudownego Medalika oraz przez Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej. Ich celem jest wcielenie w życie ideału św. Wincentego a Paulo.”

żródło: ks. Waldemar Rakocy CM „Święta Katarzyna Labouré i Cudowny Medalik” str. 148

Pokaż Apostolat Maryjny na większej mapieby Dr. Radut.