Jump to Navigation


Książki

WikiBooks

Jest to międzynarodowa biblioteka wolnych podręczników dostępna również w języku polskim, które każdy może redagować. Biblioteka została podzielona na kilka części: książki o różnej tematyce, książki dla dzieci (Wikijunior) - książki edukacyjne dla dzieci w wieku do 12 lat oraz międzynarodowa książka kucharska.

WikiŹródła

Jest to międzynarodowe repozytorium tekstów źródłowych oraz ich tłumaczeń dostępne w wielu językach w tym również w polskim. Zamieszczone materiały należą do domeny publicznej lub są dostępne na wolnej licencji. Teksty są podzielone według różnych kryteriów: typy, tematy, rodzaje i gatunki, literatury narodowe, teksty według tematyki, mowy, traktaty i umowy międzynarodowe.

Cyfrowa Biblioteka Narodowa

Biblioteka posiada w swojej kolekcji około 40 000 skanów różnych publikacji podzielonych na następujące kategorie: Czasopisma, Grafiki, rysunki, fotografie, Książki, Muzykalia, Rękopisy, Stare druki, Ulotki i odezwy. Publikacje można wyszukiwać po tytule, autorze oraz według słów kluczowych.

wolne podręczniki

Wolne podręczniki są to materiały edukacyjne z różnych przedmiotów przygotowywane przez nauczycieli. Są dostępne za darmo na zasadzie wolnej licencji tzn. można je zmieniać i dostosowywać do własnych potrzeb.

wolnelektury.pl

Strona udostępnia książki (głównie lektury), które można czytać on-line albo pobrać na dysk np. w formacie pdf. Książki są podzielone według gatunków, rodzajów literackich, epok i motywów, istnieje również spis wszystkich utworów. Ta wirtualna biblioteka posiada zbiór około 2000 pozycji i jest dostępna za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Subskrybuj RSS - Książki


by Dr. Radut.