Jump to Navigation


Lokalizacyjne

Targeo

Targeo jest to bezpłatny serwis bazujący na mapach udostępnianych w oprogramowaniu AutoMapa. Posiada możliwość wyznaczania trasy pomiędzy dwoma punktami, korzystania z rozkładów jazdy dla większych miast w Polsce, bazę adresową oraz punktów użyteczności publicznej (POI), śledzenie natężenia ruchu na drogach, tworzenie własnych map oraz eksport wyznaczonych tras do programu AutoMapa.

mapGo

MapGo jest bezpłatnym serwisem udostępniającym mapę Polski wykorzystywaną w oprogramowaniu nawigacyjnym MapaMap. Mapa zawiera drogi, szlaki turystyczne, informacje adresowe oraz dużą bazę punktów użyteczności publicznej (POI), które są na bieżąco aktualizowane dzięki współpracy użytkowników MapyMap.

Zumi

Zumi jest polskim lokalizatorem firm, przedsiębiorstw usługowych oraz nieruchomości powstałym z inicjatywy Grupy Onet. Istnieje możliwość przeglądania mapy w trybie standardowym, zdjęcia satelitarnego oraz hybrydy czyli wykorzystaniu dwóch trybów naraz.

OpenStreetMap

OpenStreetMap jest projektem gromadzącym i udostępniającym wszystkim użytkownikom dane geograficzne z całego świata, które można wykorzystywać w postaci map turystycznych, miast itp. Istnieje specjalna gałąź tego projektu przeznaczona dla Polski http://wiki.openstreetmap.org/wiki/WikiProject_Poland.

Google Mapy

Google Mapy jest podobnym rozwiązaniem do Bing Maps oraz Yahoo Maps, jednak dużo bardziej dostosowanym do polskich realiów. Posiada polski interfejs, aktualne mapy satelitarne Polski, informacje o aktualnym ruchu, możliwość tworzenia i udostępniania własnych map, które mogą być współtworzone przez więcej osób. Na mapie są dostępne różne punkty np.

Yahoo Maps

Yahoo Maps jest anglojęzycznym rozwiązaniem firmy dostarczającej wyszukiwarkę Yahoo. Istnieje możliwość przeglądania map całego światach: map drogowych z informacją o natężeniu ruchu, map satelitarnych, informacji o lokalnym biznesie itp. Można również wyznaczać trasy na podstawie dwóch punktów.

Bing maps

Bing Maps jest to anglojęzyczna usługa Microsoftu stworzona jako część wyszukiwarki Bing. Posiada możliwość przeglądania map z całego świata w różnych skalach, w tym mapy drogowe, zdjęcia satelitarne i lotnicze. Dostarcza informacje o natężeniu ruchu na wybranych drogach oraz poszczególnych ulicach, pozwala wyznaczać trasy pomiędzy dwoma punktami.

Subskrybuj RSS - Lokalizacyjne


by Dr. Radut.